SIEMENS UAS877-PPGP RINGLESS METER SOCKET ($70 OBO)

SIEMENS UAS877-PPGP RINGLESS METER SOCKET ($70 OBO)
$70 (USD)
Location:Waukesha, WI
or
Call (262) 409-6596
Description
“New; time worn box”
SIEMENS UAS877-PPGP RINGLESS METER SOCKET
NEMA 3R
1-phase
3-wire
600V
***Local deliveries available, simply message us before purchasing so we can properly adjust the listing for you. Please provide your delivery instructions (address, time of delivery, contact information).
SHIPPING
Items
are shipped via USPS and UPS upon receiving payment. If an alternative shipping
method is required, please contact us.
EXPEDITED SHIPPING
We offer
rush handling. Prices for these options may differ from standard ground shipping. These
services include:
·
UPS 3 Day Select
·
UPS 2 Day Air
·
UPS 2 Day Air AM
·
UPS Next Day
·
UPS Next Day AM
Please contact us to arrange expedited shipments
BEFORE PURCHASING AN ITEM
(to adjust the listing shipping details). Purchases must be arranged
and paid for in full by 3:00 PM CST Monday -Friday.
RETURN POLICY
We offer
30-day money back guarantee if you receive an item that does not match our item
description.
Specifications
| Manufacturer | Siemens |
| Model | UAS877-PPGP |
| Condition | New |
| Maximum amperage | 250 A |
| Current rating | 151-200 A |
| Number of phases | 1 |
| Mpn | UAS877-PPGP |
| Material | Metal |
| Suitable for | Exterior |
| Current type | AC |
| Voltage | 201-250 V |
| Box shape | Rectangular |
| Upc | 783643238411 |






