GE THQMV200NREP ENCLOSED CIRCUIT BREAKER ($100 OBO)

GE THQMV200NREP ENCLOSED CIRCUIT BREAKER ($100 OBO)
$100 (USD)
Location:Waukesha, WI
or
Call (262) 409-6596
Description
“New; time worn box”
GE THQMV200NREP ENCLOSED CIRCUIT BREAKER
TOP-FEED MAIN CIRCUIT BREAKER
TYPE TQMV
2 POLE
1 PHASE
200 AMP
120 V
22 KA @ 240V
PLUG-IN
***Local deliveries available, simply message us before purchasing so we can properly adjust the listing for you. Please provide your delivery instructions (address, time of delivery, contact information).
SHIPPING
Items
are shipped via USPS and UPS upon receiving payment. If an alternative shipping
method is required, please contact us.
EXPEDITED SHIPPING
We offer
rush handling. Prices for these options may differ from standard ground shipping. These
services include:
·
UPS 3 Day Select
·
UPS 2 Day Air
·
UPS 2 Day Air AM
·
UPS Next Day
·
UPS Next Day AM
Please contact us to arrange expedited shipments
BEFORE PURCHASING AN ITEM
(to adjust the listing shipping details). Purchases must be arranged
and paid for in full by 3:00 PM CST Monday -Friday.
RETURN POLICY
We offer
Specifications
| Manufacturer | GE |
| Model | THQMV200NREP |
| Condition | New |
| Current type | AC |
| Maximum amperage | 200 A |
| Number of positions | 2 |
| Number in pack | 1 |
| Voltage | 201-250 V |
| Current rating | 151-200 A |
| Number of phases | 1 |
| Mpn | THQMV200NREP |
| Suitable for | Exterior |
| Upc | 043481007052 |






