LEVITON LP210-MBR MAIN BREAKER LOAD CENTER ($80 OBO)

LEVITON LP210-MBR MAIN BREAKER LOAD CENTER ($80 OBO)
$80 (USD)
Location:Waukesha, WI
or
Call (262) 409-6596
Description
“New; time worn box”
LEVITON LP210-MBR MAIN BREAKER LOAD CENTER
Ground Connection : 4 AWG - 2/0 AWG Cu/Al
Supply Connections : 3 AWG - 300 MCM Cu/Al
20 Spaces
20 Circuits
***Local deliveries available, simply message us before purchasing so we can properly adjust the listing for you. Please provide your delivery instructions (address, time of delivery, contact information).
SHIPPING
Items
are shipped via USPS and UPS upon receiving payment. If an alternative shipping
method is required, please contact us.
EXPEDITED SHIPPING
We offer
rush handling. Prices for these options may differ from standard ground shipping. These
services include:
·
UPS 3 Day Select
·
UPS 2 Day Air
·
UPS 2 Day Air AM
·
UPS Next Day
·
UPS Next Day AM
Please contact us to arrange expedited shipments
BEFORE PURCHASING AN ITEM
(to adjust the listing shipping details). Purchases must be arranged
and paid for in full by 3:00 PM CST Monday -Friday.
RETURN POLICY
We offer
Specifications
| Manufacturer | Leviton |
| Condition | New |
| Mounting style | Panel |
| Maximum amperage | 100 A |
| Voltage | 201-250 V |
| Current rating | 91-100 A |
| Material | Metal |
| Box shape | Rectangular |
| Orientation | Vertical |
| Country/region of manufacture | Mexico |
| Application | Electrical Wiring |
| Upc | 078477588369 |


