CREE LIGHTING CONNECTED MAX 60WA19 DIMMABLE WHITE SMART LED BULB - NEW ($14 OBO)

CREE LIGHTING CONNECTED MAX 60WA19 DIMMABLE WHITE SMART LED BULB - NEW ($14 OBO)
$14 (USD)
or Best Offer | Shipping: US $4.76 delivery in 2–4 daysGet it between Fri, Jan 2 and Mon, Jan 5 to 07011.
Location:Waukesha, WI
or
Call (262) 409-6596
Description
CREE LIGHTING CMA19-60W-AL-827
CONNECTED MAX SMART LED BULB
SOFT WHITE 2700K
CONTROL WITH APP OR VOICE
9W LED - 60W REPLACEMENT
BLUETOOTH AND WIFI PAIRING - NO HUB NEEDED
800 LUMENS
25000 HOUR RATED LIFETIME
***Local deliveries available, simply message us before purchasing so we can properly adjust the listing for you. Please provide your delivery instructions (address, time of delivery, contact information).
SHIPPING
Items
are shipped via USPS and UPS upon receiving payment. If an alternative shipping
method is required, please contact us.
EXPEDITED SHIPPING
We offer
rush handling. Prices for these options may differ from standard ground shipping. These
services include:
·
UPS 3 Day Select
·
UPS 2 Day Air
·
UPS 2 Day Air AM
·
UPS Next Day
·
UPS Next Day AM
Please contact us to arrange expedited shipments
BEFORE PURCHASING AN ITEM
(to adjust the listing shipping details). Purchases must be arranged
and paid for in full by 3:00 PM CST Monday -Friday.
RETURN POLICY
We offer
30-day money back guarantee if you receive an item that does not match our item
description. If an item was ordered in error we will accept returns up to 30
days from date of delivery. Buyer will be responsible for paying return
shipping. Returns must be received within 30 days from day of delivery.
Items
sold as displayed. The item you receive may not be the exact one pictured when
multiple items are listed. If you have any questions, you can message us by
clicking on our eBay username breakthru-surplus and using the contact link.
We are open Monday-Friday 8am-4pm CST. We are closed on weekends and major holidays (New Year's Day, Memorial Day, Independence Day, Labor Day, Thanksgiving Day, Christmas Day).
If you have old, used, or new surplus equipment to liquidate please let us know. We are always buying! Thank you for your business!
BREAKTHRU SURPLUS LLC
Specifications
| Manufacturer | Cree |
| Condition | Used |
| Light Color | SOFT WHITE |
| Color Temperature | 2500 - 3000 K Warm |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Bulb Shape Code | A19 |
| Lumens | 800-999 lm |
| Features | Dimmable |
| Bulb Wattage | 9 W |
| Finish | DIMMABLE WHITE |
| Smart Home Protocol | BLUETOOTH + WIFI |
| Bulb Life Hours | 20,000-24,999 hrs |
| Lighting Technology | LED |




